Monofilové paruky nejsou jedna jako druhá. Záleží na tom, jakou část monofilu mají všitou do montury…

 

1) Monoparting – vsadka

Tento typ monofilu bývá nejčastěji u krátkých paruk a paruk se střihem, kdy vlasy spadají směrem do obličeje. Monofilová vsadka je poté v oblasti vlasového víru a cenově bývá nejlevnější.

Montura s monofilovou partií v oblasti vlasového víru

 

2) Monoparting – oblast pěšinky

Tento typ monofilu bývá u paruk, které mají střih s pěšinkou. Paruka tak vypadá již více přirozeně a často lze trošičku hloubku pěšinky pozměnit. Velikost monofilu bývá okolo 5cm na šířku a vede po celé oblasti pěšinky. Není však pravidlem, že každá paruka, která má pěšinku, obsahuje také monofilovou část v celé oblasti pěšinky. Záleží na výrobci, zda monofil do pěšinky vsadí či ne.

Monofilová partie v oblasti pěšinky

 

3) Full mono top

Paruky, které mají monofilový celý top bývají již řazené mezi luxusnější. Jejich výroba je časově mnohem náročnější a od toho se odráží také cena. Výsledný efekt je však velice přirozený a s vlasy lze na vrcholu jakkoliv manipulovat. Lze pěšinku vytvořit kdekoliv, lze vlasy česat jakkoliv, protože se vlasy krásně volně pohybují.

Montura full mono top

 

4) Lace partie

Lace partie je označení pro průhlednou krajku v oblasti kontury čela, která má stejný efekt jako monofil. Lace partie zjemňuje přechod paruky a vytváří tak neviditelný film mezi čelem a parukou. Pokud máte nasazenou paruku s lace partií a odhrnete si vlasy z čela směrem dozadu, neuvidíte klasický pružný okraj montury. Lace partie vytváří efekt rostoucích vlasů, jako v případě vlastních vlasů. Paruku s lace partií uvítají převážně nositelky střihu bez ofinky, ale také všechny ty, které chtějí mít pocit maximálního komfortu a neviditelnosti i v případě, že by například zafoukal silný vítr. Lace partii může mít jakákoliv paruka. Zda má paruka všitý monofilament  a v jakém množstí, nemá na vsazení lace partie při výrobě, vliv.

Montura s lace partií

Neviditelnost přechodu paruky díky lace partii